strona główna
działalność
publikacje
platforma
galeria
kontakt
Publikacje
O Ełku
Historyczne
Pedagogiczne
Społeczno -
polityczne
Blog
Działalność
Logo PO Platforma obywatelska
Herb Ełku
Po wyborach

Szanowni Państwo!

Zakończyły się wybory samorządowe. Powoli wygasają emocje wywołane w czasie kampanii wyborczej. Nadchodzą lata ciężkiej pracy na rzecz wspólnoty lokalnej. Wyborcy jednoznacznie postawili na młodość popartą doświadczeniem. Teraz czas na lokalnych polityków, którzy muszą poskładać rozbite przed chwilą puzzle.

Trzeba powiedzieć, że wybory wygrała centroprawica i prawica (Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz Dobro Wspólne) i ona będzie rozdawać karty we władzach samorządowych. Od mądrości lokalnych szefów tych ugrupowań zależeć będzie czy wykorzystają szansę, jaką dali im wyborcy.

Przed nową władzą stoi kilka zadań, które wymagają pilnego rozwiązania. Edukacja powinna stać się szansą na rozwój, a nie problemem naszego miasta. W Urzędzie Miasta musi powstać sprawny aparat pozyskiwania środków unijnych, które mogą, (ale nie muszą) od 1 stycznia 2007 roku szerokim strumieniem zasilić lokalny budżet. Modernizacja wysypiska śmieci, rewitalizacja starych kamienic i osiedli z "wielkiej płyty", budowa nowego stadionu i hali widowiskowo - sportowej, dokończenie budowy obwodnicy - to tylko niektóre z ważnych zadań stojących przed nowymi samorządami.

Wyborcy zadecydowali, teraz czas na Prezydenta, Starostę i Radnych.

Z poważaniem

Andrzej Zdanowski

 
 

© Andrzej Henryk Zdanowski