strona główna
działalność
publikacje
platforma
galeria
kontakt
Publikacje
O Ełku
Historyczne
Pedagogiczne
Społeczno -
polityczne
Blog
Działalność
Logo PO Platforma obywatelska
Herb Ełku
Zbliżają się wybory...

Ełk, 28 marca 2006 roku

Zauważyłem, że to nie partie polityczne i organizacje społeczne rozpoczęły tegoroczną kampanię wyborczą do samorządu, ale lokalna prasa.

Z uwagą przeczytałem w Rozmaitościach artykuł poświęcony kandydatom na wójtów, prezydenta i starostę. Trochę mi smutno, że nie widać nowych twarzy. Były i obecny poseł, były i obecny prezydent lub wiceprezydent, obecni wójtowie. Są to ludzie, którzy w lokalnej polityce funkcjonują od lat, pokazali już co potrafią, jedni lepiej drudzy gorzej, ja się niczego nowego po nich nie spodziewam. Wielu z nich mimo pozornych różnic politycznych łączą układy towarzyskie (np. byłego posła i byłego prezydenta).

Działam w ełckim życiu publicznym od kilkunastu lat i obserwuję poczynania wszystkich tych kandydatów. Wniosek, jaki mi się nasuwa jest tylko jeden - dla naszego miasta i powiatu potrzebny jest nowy program i nowe przywództwo. Są wśród nas ludzie, którzy zdobyli doświadczenie w pracy samorządowej i są zdolni do pokierowania samorządami Ziemi Ełckiej
i zaproponowania rozwiązań, które przyśpieszą rozwój Ziemi Ełckiej i zapewnią pracę jej mieszkańcom. Takie nowe twarze już pokazują się w prasie lokalnej (np. w Gazecie Współczesnej).

Liczę tu na lokalne struktury partii politycznych. Mam nadzieję, że zaproponują wyborcom nowych ludzi i nowy program rozwoju Ziemi Ełckiej. Zamierzam do takich właśnie zmian przekonywać kolegów z Platformy Obywatelskiej. Liczę, że konwencja tej partii, która wyłoni kandydata na prezydenta naszego miasta odpowie właściwie na oczekiwania wyborców.

Andrzej Zdanowski

 
 

© Andrzej Henryk Zdanowski