strona główna
działalność
publikacje
platforma
galeria
kontakt
Publikacje
O Ełku
Historyczne
Pedagogiczne
Społeczno -
polityczne
Blog
Działalność
Logo PO Platforma obywatelska
Herb Ełku
O "Mazurze"

Ełk, 29 listopada 2004 roku

Z wielką uwagą czytam, w Waszej gazecie artykuły poświęcone Klubowi Sportowemu "Mazur". Pozwalam sobie zabrać głos, gdyż los kilka razy zetknął mnie ze sprawami i problemami tego Klubu.
W roku 1992 jako radny miejski i wizytator Kuratorium Oświaty w Suwałkach pomagałem w tworzeniu Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Za wydzierżawienie obiektu na 10 lat Prezydent Miasta i Kurator Oświaty solidarnie spłacili długi "Mazura". Pozwoliło to Klubowi złapać oddech finansowy a piękny obiekt sportowy zachować jako własność publiczną.

Drugi raz sprawami "Mazura" zajmowałem się jako radny powiatowy i członek Zarządu Powiatu Ełckiego. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w wyniku reformy samorządowej 1998 roku przeszedł we władanie Powiatu Ełckiego. Zarząd Powiatu postanowił uporządkować sprawę własności obiektu, w którym Ośrodek funkcjonował. Umowa sprzedaży podpisana z Klubem Sportowym "Mazur" miała dwa cele:

  • zapewnić finansowanie Klubu przez kilka lat
  • i jednocześnie zabezpieczyć funkcjonowanie Ośrodka.

Tyle wyjaśnienia.

Od wielu lat z dużą uwagą przyglądam się funkcjonowaniu ełckiego sportu. Jego ważnym elementem jest Klub Sportowy "Mazur". Trzeba przyznać, że do tej pory miał on pecha do prezesów i zarządów. Dopiero ostatni Prezes
i Zarząd zapalili przysłowiowe światełko w tunelu. Zaczęto porządkować
i stabilizować sprawy Klubowe. Myślę, że to początek drogi do sukcesów sportowych, drogi trudnej, długiej i wyboistej.

I co się w tej sytuacji dzieje. Oto pojawia się jedyny sprawiedliwy. Czy stara się on coś zbudować, pokazać co zrobić dla dobra Klubu? Ależ skąd. Stara się zniszczyć to co jest nie dając nic w zamian. Jest to typ aktywności negatywnej, nadmiernie obecnej w naszym życiu społecznym. Tego typu "społecznicy" posługują się wobec swoich adwersarzy pomówieniami i zarzutami, że nic nie robią. Oni natomiast robią wszystko by zniszczyć
i zaszkodzić a nie budować.

Zarządowi Klubu Sportowego "Mazur" życzę sukcesów w walce z takimi "działaczami".

Andrzej Zdanowski

 
 

© Andrzej Henryk Zdanowski