strona główna
działalność
publikacje
platforma
galeria
kontakt
Publikacje
O Ełku
Historyczne
Pedagogiczne
Społeczno -
polityczne
Blog
Działalność
Logo PO Platforma obywatelska
Herb Ełku
Ełk - stolicą Mazur


W wielu wypowiedział oficjalnych i nieoficjalnych słyszymy hasło "Ełk - stolicą Mazur". Czy zastanawiamy się co tak naprawdę wynika z tego sloganu?
Wszak stolica to ośrodek administracyjny, społeczny, gospodarczy, kulturalny, naukowy i polityczny danego obszaru, regiony czy państwa.

Czy nasz Ełk spełnia te kryteria, czy i w jakim stopniu oddziałuje na Mazury, których ponoć jest stolicą?.

Budowanie odpowiedniej pozycji naszego miasta w regionie to proces żmudny
i długotrwały. Trzeba go jednak od czegoś zacząć.
Za 6 tygodni odbędą się wybory parlamentarne. Ktoś zapyta jaki mają one związek z pozycją Ełku? . Otóż bardzo wielki, od nich zależy bowiem odpowiednia reprezentacja polityczna naszego miasta w parlamencie. Nie tylko trzeba pójść do głosowania ale trzeba głosować na ełczan i to tych, którzy zrobią coś dla miasta (lub już coś zrobili) i nie poprzestaną na obietnicach wyborczych. To pozwoli na budowę politycznej pozycji Ełku na Mazurach.

Czas też najwyższy by po wyborach zadbać o właściwą reprezentację Ełku
w administracji rządowej naszego województwa, np. domagać się dla przedstawiciela naszego miasta stanowiska wice-wojewody i wice-kuratora oświaty. Poprawi to wydatnie administracyjną pozycję Ełku na Mazurach.

Jeśli w przyszłości mieszkańcy zadbają o rozwój społeczny, gospodarczy, kulturalny i naukowy naszego miasta to Ełk zyska szansę stać się prawdziwą stolicą Mazur.

Andrzej Zdanowski

 
 

© Andrzej Henryk Zdanowski